Katedra
Studium
Studenti
Pedagogové
Vědecká činnost
Odkazy
Fórum
Úvodní stránka

Odkazy

Aktivity spojené s činností katedry a jejích členů:

            cefs
ilustrak

Vybrané (oborové) aktivity současných i bývalých studentů KFS:

Muzeum českého filmu NaFilM:

Za projektem NaFilM stojí studenti magisterského programu Katedry filmových studií FF UK v Praze společně se studenty napříč obory uměleckých a technických vysokých škol. Naším záměrem je založit muzeum českého filmu, kulturně-vzdělávací centrum, které v České republice zatím chybí. Nová instituce by se měla stát živým centrem setkávání se, vzájemné inspirace, zážitkového poznávání a aktivního vzdělávání pro nejrůznější skupiny návštěvníků, kteří zde mohou vzrušující médium vnímat všemi smysly.
Výstavní koncept filmového muzea NaFilM vzniká již pátým rokem v dialogu mezi studenty a pedagogy Katedry filmových studií FF UK v Praze za účasti teoretiků a odborníků z příbuzných oborů a zástupci spřízněných kulturních institucí.


Free cinema

Free Cinema o.p.s.  byla založena v roce 2012 skupinou studentů a pedagogů FAMU a Katedry filmových studií FF UK. Free Cinema: program otevřeného filmového vzdělávání sdružuje filmové pedagogy, lektory, dramaturgy i tvůrce, kteří se profesně zabývají filmovou/audiovizuální výchovou i dalšími formami AV edukace. Organizace působí v kinech a školách, filmových festivalech  po celé České republice – každý rok realizuje až 200 programů. Vyvíjí nestandardní výukové koncepty, které jsou aplikovány v oblasti neformálního i formálního vzdělávání. Mezi její projekty patří mj. Divadlo Činema - zaměřené na dětské diváky. Série cyklů Jak vidět film? Jak stvořit film? Jak vyvolat film?pro veřejnost - Jak uvést film?pro filmové profesionály. A vytvořila též na 30 projektových dnů pro základní a střední školy. Free Cinema je jedním ze zakládajících subjektů Pracovní skupiny pro podporu filmové a audiovizuální výchovy.Periodika:

 • Časopis pro moderní cinefily Cinepur.
 • Literárně kulturní časopis H-aluze.
 • Časopis Protipohled.
 • Internetový server studentů KFS INDIEFILM informující o nezávislých filmech, artových snímcích, evropských produkcích a festivalech. 
indiefilm

Festivaly:

 

Projekty navazující na výuku na KFS: 

 • Mezioborový projekt mapující Divná místa

  "Objekty vyčnívající ze svého okolí, prostory, v nichž pociťuješ něco zvláštního, místa, která připadají jiná jen tobě, skryté vchody, o nichž nikdo neví, ale i velká náměstí, přes něž denně procházíš, a právě proto si často neuvědomíš, jaká doopravdy jsou. Tento web slouží jako platforma pro sdílení nejrůznějších textových, obrazových i zvukových materiálů o městě, které umožní vnímat jeho živý organismus z jiné perspektivy. Je nejen místem setkání všech "divných míst", ale i prostorem pro jiné myšlení o městě samotném. Právě tak jako je město utvářeno lidmi, kteří v něm žijí, je tato stránka funkční pouze díky příspěvkům svých návštěvníků. Zapojit se může kdokoliv z vás."

 • Webové centrum pro výzkum východoevropské sci-fi sci-fEAST

 • Blog sledující fenomén fotografie ve filmu

 • Databáze exilových a samizdatových filmových článků

 • Pražský akademický kabaret


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


  Kontakt
  Sylaby
  Rozvrh
  Erasmus
  Zájemcům o studium
  Kurzy pro veřejnost
  Výjezdní seminář KFS
  Výzkumné projekty
 

česky | english KFS FF UK     nám. J. Palacha 2, Praha 1, tel.: +420 221 619 227, e-mail: film@ff.cuni.cz